SHARK testování materiálu proti bodnutí
V dnešním článku přinášíme pár fotek z brutálního "píchání" do speciální vložky, kterou budem společnost ShieldTech integrovat do svých balistických vest, v kombinaci s balistickou vložkou, ale i samostatně. Jako již tradičně použili bednu s modelínou, nebyla sice temperována z pece, ale o to byla tužší, aby se simulovalo určité prohnutí a odpor těla.
U tohoto testu jsme měli pozvaného pana Profesora Hirta z Ústavu soudního lékařství v Brně, aby i on dohlédl na objektivnost testu. Použilo se několik typů nožů, dokonce jeden přítomný host ještě dobrušoval špičku na přineseném brousku.
Ing. Zdeněk Maláník se chopil prvních bodnutí...
Nože a prvního bodnutí se chopil Ing. Zdeněk Maláník, který představoval opravdu urostlého útočníka. Několik skutečně obrovských nápřahů a brutální silou bodnutí a výsledek ? No nic, nůž se skutečně nedostal na druhou stranu testovaného vzorku, sám Zdeněk byl překvapený, jak to krásně drží. A tak tedy znovu a znovu. Po několika i obouručných úderech nožem viz obrázek, sám velmi mile překvapen konstatoval, že to i trénovaný "útočník" jako on prostě neprobodne.
Následně přistoupili k testovacímu pultíku i další dobrovolníci a různými kapesními noži píchali a píchali, ovšem opět nic.
Potom se chopil možnosti jeden host ze Slovenska, urostlí a šlachovitý chalan, evidentně trénovaný, vytáhl svoji sadu velmi ostrých a tenkých nožů. Vybaven rukavicí přistoupil k testovacímu vzorku a opět velmi razantními nápřahy bodal a bodal. Teprve tomuto Slovenskému chalanovi se opravdu podařilo nůž tak zarazit do testovaného vzorku, že na druhé straně opravdu cca 1,5mm prolezl skrz vzorek.
Pan profesor konstatoval, že ke zranění by zřejmě vůbec nedošlo, možná malé škrábnutí. Musíme dodat, že to byl velmi tenký a špičatý nůž, který si před vlastním aktem bodání náležitě dobrousil. Ovšem povedlo se to pouze jednou, sám, tak jako ostatní dospěl k závěru, že tento materiál je naprosto vítečný. Společně s našimi partnery budeme tento materiál nabízet jak samostatně ve vestách proti bodnutí, tak i v kombinaci s balistickou vložkou.
Materiál je cca 10 mm tloušťka, hmotnost pro typ vesty určené na skryté nošení je ve velikosti XL přibližně 2,6 kg. Materiál je ohebný, ale je tužší než balistický materiál. V nejbližší době budeme výrobky s tímto materiálem dávat do
Hodnocení jednoho z účastníků testů...
Radim Pekař Byl opravdu zážitek účastnit se jak tohoto testu materiálu proti bodnutí, tak předcházejícího testu materiálů balistických. Doplnil bych, že na objektivitu testu dohlížela kromě pana profesora i skupina asi dvaceti až třiceti nezávislých osob (já byl jednou z nich). Těším se, až se nové vesty dostanou do prodeje...
Vesty a další příslušenství lze zakoupit ZDE
Štítky
neprůstřelná vesta ShieldTech Shark balistika balistická vložka vestaOhodnoťte článek počtem hvězdiček
Zaujal Vás tento článek? Nebo se Vám článek nelíbil? Ohodnoťte hvězdičkami.
Související články
- RECENZE- Balistická vesta pro vrchní nošení LV-26 od společnosti Argun
- RECENZE- Balistická vesta pro skryté nošení LS-24 od společnosti Argun
- SHARK představil nové špičkové materiály do vest
- BALISTICKÁ VESTA 2009 - ukázka, jak to chodí u vojáků...
- RECENZE - produkty ARGUN
- RECENZE - Balistické pláty společnosti ARGUN
Přidej komentář
Komentáře
František Stec Datum: 13.03.2015 Čas: 08:48 |
Je to dobrá neagresívní sebeobranná pomůcka pro běžného člověka. Mám šanci si pro ochranu svého zdraví a života podobnou věc pořídit a pokud ano tak kde a za jakých podmínek. |
|
0 0 |
Krückenbrecher Datum: 10.09.2014 Čas: 14:19 |
Ten pravopysk je tady fakt vaznej... napr. urostli a schlachovity chalan, nebo vitecny... |
|
0 0 |
Petr Datum: 01.06.2014 Čas: 01:06 |
Ohledně doplňku TON 1,2.
|
|
0 1 |